Sekretariatet

Sekretariatet

Sekretariatet for Europæisk Kulturhovedstad har kontor på Dokk1, Aarhus' nye multimediehus. Vores adresse er:

Fonden Aarhus 2017
DOKK 1, Hack Kampmanns Plads 2,2 
DK-8000 Aarhus C

CVR: 34731152
EAN: 5798005775492

Ved generelle henvendelser til Fonden Aarhus 2017 bedes du kontakte info@aarhus2017.dk eller ringe til +45 2017 0099 i kontortiden mandag til fredag mellem kl. 9-16 (fredag kl. 9-14). Du kan også henvende dig til os via brev. 

Hvis du har en aftale med en Aarhus 2017-medarbejder, bedes du henvende dig i receptionen ved vores lokaler, hvor du vil blive vist videre. Hvis du ønsker at sætte et møde op, kontakt da relevante medarbejder via e-mail eller telefon. Oversigt over Aarhus 2017s medarbejdere finder du nedenunder.

Når du skal sende en faktura til Fonden Aarhus 2017, bedes du sende den som EAN-faktura som du kan læse om her.

Direktionen

Rebecca Matthews
Administrerende direktør
Telefon: +45 2017 0099
Email: info@aarhus2017.dk
Juliana Engberg
Programdirektør
Telefon: +45 2017 0099
Email: info@aarhus2017.dk
Rina Valeur Simonsen
Strategi- og administrationschef
Telefon: +45 3042 7319
Email: rina.valeur@aarhus2017.dk
Bent Sørensen
Kommunikationschef
Telefon: +45 3147 8803
Email: bent.sorensen@aarhus2017.dk
Karin Buhl Slæggerup
Partnerskabs- og udviklingschef
Telefon: +45 2043 7254
Email: karin.buhl@aarhus2017.dk
Carsten Holst
Strategisk rådgiver
Telefon: +45 2213 8828
Email: carsten.holst@aarhus2017.dk

Strategi- og administrationsteamet

Jette Bøjesen
Direktionssekretær
Telefon: +45 2017 0099
Email: jette.bojesen@aarhus2017.dk
Brian Ebbesen
Monitoreringsansvarlig
Telefon: + 45 4185 7024
Email: brian.ebbesen@aarhus2017.dk
Bjarne Skovsborg Hansen
Juridisk medarbejder
Telefon: +45 4185 8185
Email: bjarne.hansen@aarhus2017.dk
Anne Marie Larsen
Internationaliseringsansvalig
Telefon: +45 4187 2664
Email: annemarie.larsen@aarhus2017.dk
Anne Juhl Nielsen
Monitoreringsansvarlig (barselsorlov)
Telefon: +45 4185 7024
Email: anne.nielsen@aarhus2017.dk
Line Sheridan
Sekretariatsmedarbejder
Telefon: +45 2017 0094
Email: line.sheridan@aarhus2017.dk
Karen Thomsen
Økonomimedarbejder
Telefon: +45 4185 4150
Email: karen.thomsen@aarhus2017.dk
Elisa Boutteaud
Studentermedhjælper
Email: elisa.boutteaud@aarhus2017.dk
Mathias Busse
Studentermedhjælper
Email: mathias.busse@aarhus2017.dk
Johannes Søholt
Studentermedhjælper
Telefon: +45 2834 7368
Email: johannes.soholt@aarhus2017.dk

Programteamet

Christine Byriel Andersen
Produktionsansvarlig
Telefon: +45 4185 6697
Email: christine.byriel@aarhus2017.dk
Trine Bang
Programkoordinator
Telefon: +45 4185 4146
Email: trine.bang@aarhus2017.dk
Gitte Bligaard
Programmedarbejder
Telefon: +45 4185 4148
Email: gitte.bligaard@aarhus2017.dk
Pia Buchardt
Programmedarbejder (specialkonsulent)
Telefon: +45 2920 9041
Email: pia.buchardt@aarhus2017.dk
Anne Line Bugge
projekt- og producentmedarbejder
Telefon: +45 4187 4017
Email: anneline.bugge@aarhus2017.dk
Bikendi Cadelo
Programmedarbejder
Telefon: +45 4185 7025
Email: bikendi.cadelo@aarhus2017.dk
Mette Elmgaard
Programmedarbejder
Telefon: +45 4185 6643
Email: mette.elmgaard@aarhus2017.dk
Morten Falbe-Hansen
Creativity World Forum projektleder
Telefon: +45 2165 0247
Email: morten.falbe@aarhus2017.dk
Thomas Mee
Produktionskoordinator
Telefon: +45 6089 6468
Email: thomas.mee@aarhus2017.dk
Sif Rauff
Programmedarbejder
Telefon: +45 6072 1382
Email: sif.rauff@aarhus2017.dk
Tyler Shaw
Producer
Telefon: +45 31 62 50 70
Email: tyler.shaw@aarhus2017.dk
Peter Studstrup
Programmedarbejder
Telefon: +45 2991 6701
Email: peter.studstrup@aarhus2017.dk
Maria Vandborg
Programmedarbejder
Telefon: +45 2487 3140
Email: maria.vandborg@aarhus2017.dk
Lene Øster
Regional ansvarlig
Telefon: +45 2460 0542
Email: lene.oester@aarhus2017.dk
Malene B. B. Andersen
Programmedarbejder
Telefon: +45 4185 6660
Email: malene.andersen@aarhus2017.dk
Christina Brix Vesterdal
Projektbudget controller
Email: vcb@aarhus.dk
Haizea Galarreta
International praktikant
Telefon: +45 4187 4217
Email: haizea.galarreta@aarhus2017.dk

Partnerskabs- og udviklingsteamet

Karen Louise Juhl Christensen
Partnerskabsmedarbejder
Telefon: +45 2116 3859
Email: karenlouise.juhl@aarhus2017.dk
Susanne Landergren
Partnerskabsmedarbejder
Telefon: +45 2920 8005
Email: susanne.landergren@aarhus2017.dk
Sanne Ravn
Partnerskabsmedarbejder
Telefon: + 45 3082 5505
Email: sanne.ravn@aarhus2017.dk
Martin Porse Stærkær
Partnerskabsmedarbejder
Telefon: +45 2331 3450
Email: martin.porse@aarhus2017.dk

Kommunikationsteamet

Svanlaug Árnadóttir
Kommunikationsmedarbejder
Telefon: +45 4273 0632
Email: svanlaug.arnadottir@aarhus2017.dk
Line Berthelsen
Piccoline
Email: line.berthelsen@aarhus2017.dk
Helle Erenbjerg
Kommunikationsmedarbejder
Telefon: +45 2326 3544
Email: helle.erenbjerg@aarhus2017.dk
Sine Jensen
Community Officer
Telefon: +45 4185 8184
Email: sine.jensen@aarhus2017.dk
Susanne Hyldborg Jensen
Frivilligprogrammedarbejder
Telefon: +45 2030 1497
Email: susanne.hyldborg@aarhus2017.dk
Ulla Svenningsen Lund
Frivilligkoordinator
Telefon: +45 4059 4574
Email: ulla.lund@aarhus2017.dk
Louise Nielsen
Event-assistent
Telefon: +45 41 85 41 47
Email: louise.nielsen@aarhus2017.dk
Sofie Van Norde
Eventkoordinator
Telefon: +45 4185 7023
Email: sofie.vannorde@aarhus2017.dk
Signe Nydam
Kommunikationsmedarbejder
Telefon: +45 5152 7124
Email: signe.nydam@aarhus2017.dk
Dorthe Dee Olsen
Kommunikationsmedarbejder
Telefon: +45 5156 2915
Email: dorthe.olsen@aarhus2017.dk
Kristian Thrane
Community Manager
Telefon: +45 2017 0103
Email: kristian.thrane@aarhus2017.dk
Peter Vestergaard
Pressechef
Telefon: +45 2013 1090
Email: peter.vestergaard@aarhus2017.dk
Inke Maria Horstmann
Studentermedhjælper
Email: inke.horstmann@aarhus2017.dk
Anne Sofie Kruse
Studentermedhjælper
Email: annesofie.kruse@aarhus2017.dk
Kirsten Elkjær
Kommunikationsmedarbejder (barselsorlov)
Telefon: +45 4185 6696
Email: kirsten.elkjaer@aarhus2017.dk
Nana Andersen
Studentermedhjælper
Telefon: +45 2924 9201
Email: nana.andersen@aarhus2017.dk
Marianne Andersen
PR- og Marketingsmedarbejder
Telefon: +45 2924 3075
Email: marianne.andersen@aarhus2017.dk
Stine Kristensen
Projektmedarbejder, Frivillighed for Alle
Telefon: +45 4187 3817
Email: stine.kristensen@aarhus2017.dk
Joan Halager-Dam
Praktikant
Telefon: +45 3139 8474
Email: joan.halager@aarhus2017.dk
Anne-Sofie Søegaard Thomsen
Projektmedarbejder
Telefon: +45 4185 4111
Email: annesofie.thomsen@aarhus2017.dk
Lydia Weber
Studentermedhjælper
Email: lydia.weber@aarhus2017.dk