Sekretariatet

Sekretariatet

Sekretariatet for Europæisk Kulturhovedstad har kontor på Dokk1. Vores adresse er:

Fonden Aarhus 2017
DOKK 1, Hack Kampmanns Plads 2,2 
DK-8000 Aarhus C

CVR: 34731152
EAN: 5798005775492

Ved generelle henvendelser til Fonden Aarhus 2017 bedes du kontakte info@aarhus2017.dk eller ringe til +45 2017 0099 i kontortiden mandag til fredag mellem kl. 10.00 - 13.00. Du kan også henvende dig til os via brev. 

Hvis du har en aftale med en Aarhus 2017-medarbejder, bedes du henvende dig i receptionen ved vores lokaler, hvor du vil blive vist videre. Hvis du ønsker at sætte et møde op, kontakt da relevante medarbejder via e-mail eller telefon. Oversigt over Aarhus 2017s medarbejdere finder du nedenunder.

Når du skal sende en faktura til Fonden Aarhus 2017, bedes du sende den som EAN-faktura som du kan læse om her.

Direktionen

Rebecca Matthews
Administrerende direktør
Telefon: +45 2017 0099
Email: info@aarhus2017.dk
Rina Valeur Simonsen
Strategi- og administrationschef
Telefon: +45 3042 7319
Email: rina.valeur@aarhus2017.dk
Bent Sørensen
Kommunikationschef
Telefon: +45 3147 8803
Email: bent.sorensen@aarhus2017.dk

Strategi- og administrationsteamet

Nana Andersen
Studentermedhjælper
Telefon: +45 2924 9201
Email: nana.andersen@aarhus2017.dk
Jette Bøjesen
Direktionssekretær
Telefon: +45 2017 0099
Email: jette.bojesen@aarhus2017.dk
Bjarne Skovsborg Hansen
Juridisk medarbejder
Telefon: +45 4185 8185
Email: bjarne.hansen@aarhus2017.dk
Anne Juhl Nielsen
Monitoreringsansvarlig
Telefon: +45 4185 7024
Email: anne.nielsen@aarhus2017.dk
Line Sheridan
IT- og Sekretariatsmedarbejder
Telefon: +45 2017 0094
Email: line.sheridan@aarhus2017.dk
Karen Thomsen
Økonomimedarbejder
Telefon: +45 4185 4150
Email: karen.thomsen@aarhus2017.dk

Programteamet

Mette Elmgaard
Programmedarbejder
Telefon: +45 4185 6643
Email: mette.elmgaard@aarhus2017.dk
Lene Øster
Regional ansvarlig
Telefon: +45 2460 0542
Email: lene.oester@aarhus2017.dk

Kommunikationsteamet

Ulla Svenningsen Lund
Frivilligansvarlig
Telefon: +45 4059 4574
Email: ulla.lund@aarhus2017.dk
Kristian Thrane
Community Manager
Telefon: +45 2017 0103
Email: kristian.thrane@aarhus2017.dk